Architektura wnętrz studiami dla Ciebie

projekt wnętrzaInteresuje cię dobieranie kolorów, tekstur i faktur? Wolne chwile spędzasz przeglądając katalogi IKEA, poznając nowoczesne jak i tradycyjne sposoby, na jakie można wyposażyć mieszkanie, jak z tego samego pokoju zrobić całkowicie odmienne od siebie przestrzenie? Lubisz sztukę, interesuje cię piękno, parasz się rysowaniem, malowaniem, szkicowaniem? Zastanów się, być może studiowanie architektury wnętrz to wybór dla Ciebie.

Kierunek ten przygotowuje do tego, aby w przyszłości aranżacja wnętrz była twoim sposobem zarabiania na chleb. Studia ta prawie zawsze są w ofercie Akademii Sztuk Pięknych bądź Uniwersytetów Artystycznych (jak ten w Poznaniu). Z tego więc powodu, aby się dostać, znacznie bardziej niż wysokie wyniki matur przydadzą ci się umiejętności plastyczne. Najczęściej, zanim zacznie robić się prawdziwe projekty wnętrz, zająć się musisz raczej odtwórstwem i nauką warsztatu. Czeka cię egzamin z rysunku odręcznego, angażującego kolory malarstwa, w zależności od uczelni również zadanie przestrzenne na makietach oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Reklama: projektowanie wnętrz Kraków z Orange Studio!

Kiedy już się dostaniesz, zaznajomisz się z szerokim wachlarzem potrzebnych ci dziedzin, od technicznych, budowlanych, tak naprawdę ścisłych, takich jak ergonomia lub materiałoznawstwo. Oczywiście będziesz robić również projekty wnętrz, na początku bardzo proste i schematyczne, później nauczysz się również rozmawiać z inwestorami. Zdobędziesz też wiedzę z zakresu historii sztuki, europejskiej oraz światowej, jak również z zabytkoznawstwa oraz nauk filozoficznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.