Co daje terapia?

Walka z zaburzeniami czy chorobami psychicznymi nigdy nie jest łatwa. Trzeba ją przeprowadzić w odpowiedni sposób – najlepiej przy pomocy zapisanych przez lekarza środków farmakologicznych oraz dobrze dopasowanej terapii. To właśnie terapia Płock jest w stanie zmienić sposób myślenia danej osoby, przekonać ją do aktywnego działania i zwalczyć główne przyczyny konkretnych problemów. Leki nie są w stanie doprowadzić do podobnych efektów. One jedynie zagłuszają objawy choroby, nigdy nie lecząc jej w stu procentach.

Oczywiście efektywność terapii będzie zależeć od wielu czynników. Przede wszystkim od samego jej rodzaju. Istnieje kilka odmian terapii, stosowanych w różnych przypadkach. Najpopularniejsza terapia psychodynamiczna skupia się na przeszłości pacjenta i powraca do pierwszych lat jego życia. Stara się przypomnieć mu okres jego dzieciństwa, sprawdza, jak wyglądały jego relacje z rodzicami i próbuje odszukać w tych momentach przyczyny powstania choroby. Terapeuci psychodynamiczni zwykle twierdzą, że wszelkiego typu nerwice czy zaburzenia lękowe wywoływane są przez kłopoty występujące w domu rodzinnym pacjenta. Trzeba się z nimi na nowo zmierzyć, wszystko na spokojnie przerobić i zaakceptować swoją przeszłość, aby móc spokojnie pójść do przodu. Dobre rezultaty daje również terapia Płock o nurcie poznawczo-behawioralnym. Idealna dla osób cierpiących na fobię społeczną bądź zaburzenia kompulsywne. Ten typ terapii skupia się z kolei na aktywnym działaniu. Wystawia pacjenta na różne próby i nakazuje mu stawać twarzą w twarz z trudnymi dla niego sytuacjami. W ten sposób zmienia się utarte nawyki i przekonuje się samego pacjenta, że w rzeczach, których on się obawia, nie ma niczego strasznego. Terapia poznawczo-behawioralna momentami jest dość trudna, ale na pewno nie można jej odmówić skuteczności.

Mając jakiekolwiek problemy i nie potrafiąc sobie z nimi samodzielnie poradzić, warto na pewno spróbować skorzystać z usług terapeutów. To ludzie, którzy zdecydowanie pomagają swoim pacjentom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.