Magia plenerowej fotografii ślubnej

W fotografii ślubnej panuje trend na tworzenie reportaży. Ta technika sprawdza się jednak w przypadku obsługi fotograficznej uroczystości zaślubin w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w czasie dokumentowania zabawy na sali weselnej. Fotograf ślubny ma za zadanie wiernie utrwalić emocje, które towarzyszą Młodej Parze.

Nieco inaczej wygląda już sytuacja w przypadku plenerów ślubnych, które ostatnimi czasy są niezwykle popularne. Aktualnie większość Młodych Par zamawia plener w innym dniu niż samo wesele, co wydaje się być dobrym rozwiązaniem. W ten sposób sesja może być wykonana powoli, Pannie Młodej i Panu Młodemu nie towarzyszy ogromny stres, tak jak w dniu ślubu.

szukamy fotografa ślubnego w bielsku białej

Plenerowa fotografia ślubna jest zwykle połączeniem reportażu z fotografią portretową oraz artystyczną. Wiele Par Młodych decyduje się na napisanie indywidualnego, często bardzo intymnego, scenariusza takiej sesji, co powoduje, że jest ona wręcz magiczna dla dwojga zakochanych w sobie ludzi. Starannie dobierając różne rekwizyty, dodatki do stroju (np. parasolki, kapelusze, okulary, torebki), bazując na swoim hobby czy ulubionym miejscu, sprawiamy że sesja jest jeszcze bardziej „nasza”.

Ważne jest, aby sesję wykonywał doświadczony i dobry w swoim fachu fotograf, dlatego kiedy już jakiegoś znajdziemy, na przykład szukając w internecie, gdzie możemy w tym celu wpisać kluczowe hasła, jak fotograf ślubny Bielsko Biała czy fotografia ślubna Nowy Sącz, to pamiętajmy, aby dokładnie zapoznać się z jego umiejętnościami, przeglądając w tym celu portfolio danego fotografa.

Ślubny plener może być sesją, która przypomina zdjęcia znane z katalogów o modzie. Panna Młoda i Pan Młody mogą stać się prawdziwymi modelami. Scenariusz pleneru ślubnego często wyraża hobby przyszłych małżonków. Wiele osób decyduje się na sesje w pięknym otoczeniu zabytkowych zamków, pałaców, ruin. Niektórzy decydują się na wyjazd do atrakcyjnych zakątków Polski (np. nad Bałtyk, na Mazury czy do Zakopanego). Coraz częściej studia specjalizujące się w sesjach ślubnych umożliwiają również zamówienie pleneru poza granicami Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.