Odpowiednie docieplenie domu

docieplanie domuOsuszanie fundamentów oraz docieplanie domu, są jednymi z najważniejszych rzeczy, jakie musimy zrobić jeśli okaże się, że w naszym domu jest wilgoć i grzyb. Wilgoć i pojawiający się grzyb nie jest problemem nowym. Powoduje go w głównej mierze niedostateczne izolowanie domów od zewnątrz, oraz niszczejąca warstwa izolacyjna oddzielająca fundamenty od ścian nośnych.

Problem narasta ponieważ wiele domów, zwłaszcza tych starszych nie było całymi latami remontowanych, a jeśli w ogóle to mało kto sprawdzał fundamenty i ich izolację.

Osuszanie fundamentów to jest swojego rodzaju wymiana izolacji. Proces ten jest ogólnie rzecz biorąc niezbyt skomplikowany. Najpierw należy sprawdzić jak bardzo zawilgocone są fundamenty. Następnie jeśli istnieje taka potrzeba, nawierca się fundamenty, a w nawiercone otwory wprowadza się środek wciągający wilgoć. Następnie przechodzi się do drugiego etapu. Drugi etap to już właściwe osuszanie fundamentów. W miejscu gdzie pierwotne była izolacja, konieczne jest wykonanie nacięć i wprowadzenie nowego materiału izolacyjnego. Cała akcja osuszania domu musi przebiegać sprawnie i fachowo, dlatego najlepiej zgłosić się do firmy Ekodocieplenia.

Docieplenie domu to inna para kaloszy. W zasadzie nie jest tylko dociepleniem samym w sobie, ale bardziej zaizolowaniem budynku. Polega to na okryciu ścian zewnętrznych materiałem izolacyjnym, który ma spowodować, aby wymiana ciepła między budynkiem, a otoczeniem była jak najmniejsza. Taka izolacja termiczna, przede wszystkim zmniejsza zużycie energii grzewczej, jaką wykorzystujemy w zimie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.