Rodzaje i formy szkoleń BHP

Jednym z absolutnie podstawowych obowiązków nakładanych na pracodawców przez kodeks pracy jest przeprowadzanie szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenia bhp dzielone są najczęściej na dwa rodzaje: wstępne oraz okresowe. Szkolenia wstępne przeznaczone są dla osób dopiero rozpoczynających pracę w nowym miejscu zatrudnienia, natomiast okresowe kursy bhp organizowane są dla osób posiadających już podstawową wiedzę z zakresu bhp.

Częstotliwość, z jaką organizowane są takie szkolenia bhp zależna jest od rodzaju oraz warunków wykonywanej pracy. Istnieją różne formy, w jakich kursy bhp mogą być przeprowadzane. Do najbardziej popularnych należą stacjonarne kursy bhp oraz szkolenia w postaci samokształcenia, gdzie otrzymuje się całość materiałów szkoleniowych.

podstawowe szkolenie bhp

Wraz z rozwojem technologii na popularności zyskały także kursy bhp przeprowadzane za pośrednictwem internetu. Szkolenia bhp online są szczególnie atrakcyjne ze względu na fakt, iż pozwalają one zaoszczędzić czas oraz środki, jakie pracodawca musi na nie przeznaczyć. Ze względu na fakt, iż do przeprowadzenia kursu w takiej formie niezbędny jest jedynie komputer podłączony do internetu, pracownik może odbyć szkolenie w miejscu gdzie pracuje, natomiast pracodawca nie musi ponosić kosztów związanych z wynajmem pomieszczania, w którym miałby odbyć się kurs.

Na rynku istnieje wiele firm świadczących usługi w zakresie szkoleń bhp, a wybór właściwej formy kursu powinien być umotywowany warunkami oraz charakterem wykonywanej pracy. Szeroki wybór jeśli chodzi o szkolenia bhp w Krakowie oferuje nam: http://este-secura.pl – warto zapoznać się z ich propozycją kursów bhp na terenie miasta Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *