Depilacja laserowa czy to skuteczny zabieg?

Nadmierne owłosienie to problem zarówno natury estetycznej, jak i też higienicznej. I szczególnie dotyczy on kobiet. Na szczęście istnieją dziś bardzo skuteczne sposoby, aby na długo się go pozbyć.

Może nie ma jeszcze sposobu na to, aby włoski nigdy nie odrastały, ale efekt gładkiej skóry można uzyskać nawet na kilka miesięcy. I najskuteczniejszą metodą wydaje się być depilacja laserowa lightsheer Kraków A tą wykonuje każdy dobry salon kosmetyczny. Kiedy na taki zabieg się zdecydować? Gdy skóra jest odpowiednio przygotowana. Przede wszystkim nie może ona być bezpośrednio po opalaniu. Poza tym przed depilacją należy zaprzestać samodzielnego golenia w domu. Niektóre salony wymagają, aby nie golić się nawet przez miesiąc. Nie można też posiadać żadnych ran i skaleczeń.

A czy każdy może poddać się takiemu zabiegowi. Chociaż depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, są ku niej pewne przeciwwskazania. Wśród nich wymienić można między innymi przebyte choroby nowotworowe, czy ciążę. Oczywiście przeciwwskazań jest więcej. I dlatego zawsze należy o wszystkim przed zabiegiem kosmetyczce powiedzieć. A ile razy trzeba odwiedzić salon kosmetyczny, jeśli chce się uzyskać optymalny efekt? Najczęściej kilka razy. Bo chociaż laser jest bardzo skuteczny, to włoski rosną w różnym tempie. W momencie więc depilacji część z nich jest na tyle aktywna, że laser wnika w ich mieszki i skutecznie hamuje wzrost. Ale w tym samym czasie część włosków może być uśpiona. i co za tym idzie, mogą w ogóle nie poddać się działaniu lasera. I właśnie dlatego należy wziąć pod uwagę, że za jakiś czas depilację trzeba będzie powtórzyć.

Bez względu jednak na to,ile razy trzeba odwiedzić salon kosmetyczny, depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianych włosków. Warto więc znaleźć w sobie cierpliwość i determinację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *