Pościel do łóżeczka – jak wybrać?

Wybór odpowiedniej pościeli do łóżeczka jest bardzo ważny dla komfortu snu dziecka, ale także i rodzica. Jak wiadomo wypoczęte dziecko oznacza szczęśliwych domowników.

Z tego względu niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego rodzaju pościeli. Warto brać pod uwagę bardzo wiele czynników. Pierwszym istotnym aspektem jest materiał, z którego pościel do łóżeczka jest wykonana. Bawełna jest bardzo miękkim materiałem, który z pewnością umili sen dziecka. Pościel powinna mieć wszystkie niezbędne certyfikaty, aby można było spać w niej bez obaw. Odpowiedni materiał z pewnością będzie bezpieczny dla skóry, a także stanowi dodatkową barierę przeciwko alergenom i roztoczom.

Miękki pościeli dziecięca pozwoli dziecku wygodne ułożyć się do snu. Bawełna jest także bardzo przyjemna w dotyku, co stanowi dodatkowy atut. Posiada także zdolności izolacyjne, co uniemożliwi zmarznięcie podczas snu. Z punktu widzenia pociechy ważna jest kolorystyka i motyw widoczny na pościeli. Im pościel atrakcyjniejsza wizualnie dla dziecka tym większy jest komfort jego snu. Kolorowa pościel stanowi także świetny element dekoracyjny pomieszczenia, a dodatkowo piękne i kolorowe wzory mogą wnieść wiele radości i pozytywnej energii. Z tego względu warto sięgać po grafikę najbardziej zbliżoną upodobaniom swojego dziecka. Ważna jest także obecność dobrej jakości zamka błyskawicznego, co ułatwi wymianę pościeli oraz proces jej prania. Guziki są rzadziej używane, ze względu na odpinanie się podczas snu. Pościel zatem jest sprawniej zdejmowana i w rezultacie zaoszczędzamy czas. Zestaw pościeli posiada: pościel do łóżeczka 120×90  poszewka na poduszkę 40×60. Jak należy dbać o taką pościel? Trwałe materiały i nadruki nadają się do prania, jednak zalecane jest używanie programów niskotemperaturowych oraz wolnoobrotowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *