Jak ukryć się przed słońcem?

Coraz to bardziej rozwijająca się branża ochronna domu i mieszkających w nim osób spowodowała rozwój elementów, które z jednej strony zabezpieczają mieszkańców przed słońcem oraz „ciekawskimi” sąsiadami lub przechodniami, a z drugiej strony nadają wnętrzu mieszkania jeszcze większego uroku i blasku.

markizy dadzą nam odpocząć przed słońcemTo właśnie dla takich czynników powstały między innymi żaluzje, rolety rzymskie oraz elementy chroniące domowników przed niekorzystnym działaniem słońca lub deszczu – markizy. Rolety rzymskie służą do zabezpieczenia po części przed słońcem, a po części przed sąsiadami, a dodatkowo przepuszczają na tyle światła, że nie czujemy się jak w piwnicy.

Rolety rzymskie mogą być montowane zarówno na ścianę lub sufit jak i również karnisz. Rolety rzymskie posiadają wiele wariantów wykończeniowych między innymi mogą posiadać falbanę prostą, z falą lub mogą występować w wersji bez falbany. Koronka, pomponiki czy frędzle to elementy, które również mogą stanowić wykończenie takich rolet. Ilość kolorów oraz bogata gama praktycznie nieograniczonych wzorów sprawia, że każdy może tu odnaleźć coś dla siebie.

Wśród żaluzji znaleźć można takie wykonane z aluminium oraz drewna. Żaluzje drewniane dodają stylu i elegancji każdemu wnętrzu. Żaluzje drewniane występują również w wersjach laminowanych oraz bambusowych. Najlepszym zabezpieczeniem tarasów i balkonów są natomiast markizy. Produkt ten bez trudu znajdziemy wpisując w sieci (dla przykładu) markizy Wrocław. Dostępne są wersje z wbudowanym silniczkiem elektrycznym obsługiwanym pilotem jak i również dla wymagających dostępna jest wersja automatycznie reagująca na zmienne warunki pogodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.