Jak utrzymać czystość w domu gdy posiadasz zwierzęta?

Jeśli masz w domu zwierzęta na pewno wiesz, jak ważne jest utrzymanie ogólnej higieny i czystości w domu. Jest to szczególnie ważne w sytuacji gdy oprócz zwierząt masz w domu małe dzieci, które potrzebują czystości i świeżego powietrza aby dobrze się rozwijać. Stworzenie czystego środowiska jest ogromnie istotne także dla domowników, jak i dla zamieszkujących dom zwierząt. Nie lubisz przecież gdy na podłodze walają się kłaki kociej sierści, a z kuwety dochodzi nieprzyjemny zapach?

kot w domuNeutralizacja zapachu (zob. flora-fauna.pl) jest szczególnie ważna jeśli masz w domu dużo tkanin, dywanów i mebli z obiciami, które absorbują przykre wonie. Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego jak wejście do mieszkania, w którym pachnie kocimi odchodami. Najgorszy jest fakt, że koci zapach utrzymuje się w powietrzu latami, wnika w obicia mebli, dywany czy firany. W przypadku chęci sprzedania takiego mieszkania, musimy się liczyć z przeprowadzeniem gruntownego remontu. Musimy pamiętać, że nikt nie chce mieszkać lub przebywać w pomieszczeniach pachnących zwierzęcymi odchodami.

W utrzymaniu higieny na bieżąco pomagają specjalne środki chemiczne. W przypadku posiadania kota warto zainwestować w przyjemnie pachnący piasek do kuwety, który zneutralizuje nieprzyjemny zapach kocich odchodów. Warto także używać specjalnych rozpylaczy, które pochłaniają cząsteczki nieprzyjemnego zapachu. Można także ustawić w pokoju elektryczne nawilżacze powietrza. Nie zapominajmy także o częstym wietrzeniu pomieszczeń.

Taka nieznaczna inwestycja być może pomoże uniknąć późniejszej konieczności przeprowadzenia ogólnego remontu mieszkania i konieczności zmiany mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.