Kuchenne dzieła sztuki

Nasza kuchnia wypełniona jest po brzegi różnego rodzaju sprzętami, akcesoriami, patelniami, talerzami i naczyniami. Czy kiedyś ktoś z Was patrzył na te akcesoria kuchenne jak na prawdziwe dzieła sztuki?

kuchniaCzy w waszej kuchni króluje designerskie akcesoria i talerze czy też te najzwyklejsze zakupione w supermarkecie? Jeżeli tak jest, to nie zrozumiecie ludzi wydających krocie na modne talerze i kubki. Ceny takich akcesoriów kuchennych są bardzo wygórowane, a ich kolekcjonerzy są zdolni zapłacić ogromne sumy byle by ich patelnie czy garnki miały tylko odpowiednią metkę.

Często w motywach zdobiących talerze i inne akcesoria projektanci wykorzystują, trendy obowiązujące w telewizji, radiu, reklamach a zwłaszcza grach i kreskówkach. Ostatnimi czasy hitem okazują się być wszelkiego rodzaju akcesoria z ptakami i świnkami ze znanej fanom smart fonów gry Angy Birds. Wściekłe ptaki wdarły się na talerze i kubki, można je znaleźć nawet w jedzeniu!

Standardem są już wszelkiego rodzaju akcesoria z bohaterami kreskówki, będącej hitem telewizyjnym już od dziesięcioleci. Mowa oczywiście o dobrze znanej na całym świecie rodzinie Simpsonów. Akcesoria, zabawki, ubrania z ich podobiznami są hitem w sprzedaży i wdarły się już w kanon modowy.

Innego rodzaju dobrze rozpoznawanym na świecie wśród fanek różu jest pluszak o wdzięcznej nazwie Hello Kitty. Ten różowy kotek jest dosłownie wszędzie! Można z nim kupić każdy sprzęt o jakim można sobie tylko pomyśleć. Patelnie, garnki, kubki, deski do krojenia a nawet mikrofalówki i ekspresy do kawy, to standard dla fanek Hello Kitty. Nie jedna z nich posiada różową kuchnię, wypełnioną sprzętami z podobizną swojego Guru.

Nieco inną kategorię tworzą ręcznie wykonywane akcesoria kuchenne, przypominające swoją formą autentyczne dzieła sztuki. Można tutaj spotkać na przykład ręcznie rzeźbione w drewnie misy i sztućce. Taki zestaw obiadowy rozłożony na stole, sam w sobie stanowi sztukę a stół nie wymaga żadnych dodatkowych dekoracji.

W aranżacjach kuchennych natomiast coraz częściej wykorzystywane są zdjęcia na szkle Axitech, ale o tym napiszemy przy następnej okazji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.