Minky – popularny materiał przyjazny dla dzieci

Minky to specyficzny materiał polarowy, które ze względu na swoją delikatność jest niezwykle popularny wśród matek z małymi dziećmi. Produkuje się z niego rozmaite artykuły przeznaczone do kontaktu z noworodkami i niemowlakami. Z czego dokładnie wynika ta furora, jaką coraz bardziej robi minky?


Samo minky to polar, który wykonany jest z poliestru, ale w dotyku nie przypomina zupełnie niczego. Delikatność jaką wykazują się produkty minky najlepiej porównać do delikatności typowej dla aksamitu. Jedną z jego cech charakterystycznych są również specyficzne wypustki. Sprawia to, że sam materiał wygląda z odległości jakby mienił się ze względu na niejednolitą powierzchnię. Wypustki najczęściej przybierają kształt zwykłych kropek, ale można się spotkać również z wypustkami w kształcie serduszek lub kropek, co podkreśla, że jest to materiał skierowany przede wszystkim dla maluchów.

Można znaleźć bardzo wiele rodzajów produktów wykonanych z minky. Najwięcej mamy produktów przygotowanych do spania. Wiele niemowlaków śpi pod pościelą wykonaną z minky, lub w zrobionych z tego materiału piżamkach. Noworodki na pewno będą czuły się dobrze owinięte w rożek minky i z taką czapeczką na głowie.

Jest to materiał, który bardzo dobrze izoluje cieplnie, więc osłonięty takim kocykiem niemowlak nie zmarznie w trakcie spacerów w wózku, nawet kiedy wokół będzie bardzo chłodno. Jednocześnie charakteryzuje się też odpowiednią przepuszczalnością powietrza. Delikatna powierzchnia tego materiału sprawia, że produkty minky nie podrażniają skóry małych dzieci. Kolejną zaletą jest jego stosunkowo łatwa eksploatacja. Można go bez problemu prać w pralce w temperaturze 30 stopni, chociaż lepiej unikać jego prasowania. Minky dosyć szybko schnie, więc po praniu artykuły z niego powinny być już zaraz gotowe do użycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.