Odnaleźć się na siłowni

Czujesz się nieswojo na siłowni? Nie wiesz co, jak i na czym ćwiczyć? Kompletnie się tym nie przejmuj. Jest ktoś, kto szybko pomoże Ci się odnaleźć w realiach siłowni, a tym kimś jest trener personalny. Warto mieć świadomość, że podstawowym zadaniem, którym zajmuje się praktycznie każdy taki trener osobisty jest planowanie treningu, motywacja i nauka prawidłowego ćwiczenia.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że trening personalny zostaje rozpisany na podstawie posiadanych umiejętności. Należy zaznaczyć, że trener musi stworzyć taki plan treningowy, który będzie spełniał oczekiwania danego klubowicza, a także zagwarantuje mu odpowiedni rozwój.

praca z trenerem personalnym

Do najbardziej istotnych narzędzi motywacyjnych należy koniecznie zaliczyć ustalanie celów. Umożliwia to bowiem na osiąganie przez klienta coraz lepszych rezultatów. Napędzany jest w ten prosty sposób jego rozwój. Zajęcia na siłowni muszą obejmować zarówno cele krótko, jak i długoterminowe, które będą uzależnione od poziomu zaawansowania poszczególnych osób. Bardzo istotne jest bowiem, by klubowicz wiedział do jakiego dokładnie celu musi dążyć.

Klient oczywiście musi mieć poczucie, że jego trener dba cały czas o właściwą technikę wykonywanych przez niego ćwiczeń, a także koordynuje ją w przypadku ewentualnych błędów. Zadaniem trenera jest przesuwanie granic, a także motywowanie. Trener musi koniecznie poświęcić się, by móc wydobyć 100% możliwości ze swojego podopiecznego. W przypadku wyboru trenera personalnego nie jest rekomendowane sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną. Zdecydowanie bardziej istotne są wiedza, umiejętności i podejście do klienta.

Więcej przeczytasz na: fitnow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.