Kiedy najlepiej przeprowadzić badania geotechniczne?

Badania geotechniczne warto zlecać w sytuacji, gdy szukamy odpowiedniej działki pod przyszłe inwestycje budowlane. Okażą się one niezwykle przydatne, jeśli zamierzmy postawić dom z piwnicą. Piwnica jest pomieszczeniem niezwykle praktycznym, ale zbudowanie jej nie będzie możliwe na każdym terenie.

Na pewno okaże się to nieopłacalnym przedsięwzięciem na terenie, na którym poziom wody gruntowej osiągnął wysoki poziom. Zbudowanie piwnicy na takim gruncie będzie trudnym zadaniem z punktu widzenia technicznego, koszty będą znacznie większe.

Zobacz: titan.com.pl/geotechnika/

Geotechnika jest dziedziną specjalistyczną, dlatego nie każda firma będzie w stanie przeprowadzić wiarygodne badania z zakresu oceny poziomu wód gruntowych. Niezbędne są do tego profesjonalne narzędzia. Usługi geotechniczne opierają się przede wszystkim na przeprowadzeniu odwiertów. Na ich podstawie istnieje możliwość dokonania prawidłowej oceny rodzajów gruntu, określić charakterystykę jego poszczególnych warstw.

Odwierty najlepiej wywiązują się ze swojego zadania, jeśli znane jest już dokładnej umiejscowienie budynku. Wtedy specjaliści mają możliwość wyznaczenia miejsc przeprowadzenia odwiertów. Jeśli lokalizacja budynku nie została jednoznacznie potwierdzona, konieczne jest przeprowadzenie odwiertów w każdym sektorze działki. Oznacza to konieczność uiszczenia większej opłaty za pracę firmy geotechnicznej. Mimo wszystko badania tego rodzaju dobrze jest przeprowadzić. Pozwolą one wskazać, w którym obszarze działki przeprowadzenie fundamentowania okaże się najkorzystniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia ekonomicznego i praktycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *