Oryginalne prezenty na każdą okazję

Niektórzy ludzie wydają się mieć kreatywny pomysł na wszystko – począwszy od tego, jaki wystrój dla swojego domu wybrać, a skończywszy na tym, jakie prezenty komuś kupić. Jednakże zdecydowana większość zmaga się z wątpliwościami za każdym razem kiedy nadchodzi chwila zakupu prezentu. Często przez to też stawia się na tradycyjne prezenty, typu kwiaty, czekoladki, bony. Tymczasem oryginalne prezenty może znaleźć każdy, wystarczy jednak spędzić nieco czasu na tym, aby ich poszukać.

Pierwszym krokiem zawsze powinno być stwierdzenie tego czym interesuje się osoba, której mamy zamiar kupić upominek. Czy lubi stare samochody? Albo spędza czas, ucząc się nowych technik fotograficznych? A może ukrytą pasją jest… astronomia?
Jeżeli czyjąś pasją jest astronomia, to zdecydowanie najlepszym pomysłem na oryginalne prezenty są sekstanty. Czym są sekstanty? Sekstant to optyczny gadżet nawigacyjny, który kiedyś pomagał żeglarzom określić ich pozycję na morzu. Sekstanty służą do pomiaru wysokości różnych ciał niebieskich nad horyzontem, czyli Słońca, Księżyca lub gwiazd z poszczególnych konstelacji. Na podstawie takiego pomiaru można łatwo stwierdzić w jakim punkcie na mapie się znajduje i jaki kierunek obrać. Brzmi skomplikowanie, ale dla doświadczonego żeglarza jest to bardzo przydatny przyrząd, który może pomóc w wielu trudnych sytuacjach.

Sekstanty mogą wydawać się mało praktycznym upominkiem dla kogoś, kto mieszka w mieście i nigdy nie będzie miał powodu aby użyć swojego prezentu. Jednakże sekstanty mają bardzo niespotykaną, ciekawą budowę, która łatwo przyciąga uwagę. Dlatego też sekstanty sprawdzą się jako oryginalne prezenty, które później leżą w salonie na widoku i intrygują gości domowych.

2 komentarze

  1. Bardzo fajny pomysł. Przy wyborze prezentów zawsze warto wziąć pod uwagę zainteresowania osoby, która prezent otrzyma.

  2. Świetny pomysł. Bardzo oryginalny i ciekawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *