Wyborne ciasta bez pieczenia

Ciasto stanowi podstawę menu w przypadku przyjmowania gości, gdzie serwowana jest kawa lub herbata. Bywa, że przyjmujemy w swoich domach, czy zakładach pracy takich gości, kiedy wystawne przyjęcie nie byłoby na miejscu. Bo są to na przykład osoby wchodzące w skład grupy koleżeńskiej, czy sąsiadka, która wpadła na pogaduszki, albo kontrola z urzędu.

tiramisu ze złotymi owocamiWówczas nie musimy organizować przyjęcia i zastawiać całego stołu. Wystarczy tylko ciasto. Niektórym osobom bardzo smakują ciasta suche typu keks, a inni wolą ciasta z kremem. W dwudziestym pierwszym wieku nie ma problemu z zakupem jednych i drugich. Wystarczy wyjść do cukierni lub nawet do jakiegokolwiek sklepu spożywczego, by nabyć ciasto. Pod tym względem jest ogromna wygoda, gdyż nie zawsze można sobie pozwolić na pieczenie ciasta. I nie każdy dysponuje zdolnościami w tej dziedzinie.

Wielu próbuje i okazuje się, że zrobienie dobrego ciasta, to nie lada wyczyn. Znacznie łatwiej przygotować ciasta bez pieczenia. Tu przykładem może być sernik. Wystarczy zakupić ciastka, które zostaną użyte, jako spód pod sernik. Następnie kupić w sklepie sernik na zimno. Jest to proszek znajdujący się w stosownym opakowaniu, na którym znajduje się przepis na przygotowanie ciasta. Do tego tylko mleko w płynie i np. galaretka w proszku, jeżeli chcemy, by wierzch naszego ciasta był kolorowy. Więcej przepisów na ciasta bez pieczenia znajdziesz na delektujemy.pl/przepisy-na-ciasta/bez-pieczenia/.

Lecz może to być także przygotowana czekolada, którą polejemy wierzch sernika. Tak przygotowane ciasto jest pysznym dodatkiem do kawy, czy herbaty, o każdej porze roku i w każdej sytuacji. Samo przygotowanie nie wymaga wielu umiejętności, a wygląda i smakuje wybornie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.