Przyjęcie na chrzest – pamiętaj o krówkach

Będąc świeżo upieczonym małżonkiem marzymy o wielu rzeczach. Każdy po ślubie chce na przykład własne cztery ściany – nieważne czy ma to być małe mieszkanie czy też trochę większy dom. Każdy marzy też o własnym samochodzie, nawet gdyby miał on być niewielki i używany – najważniejsze, że własny.

Jednak możemy się wszyscy zgodzić do tego, że prawie każda młoda para po ślubie marzy przede wszystkim o tym żeby mieć razem swoje pierwsze dziecko. Wiąże się to bardzo mocno z instynktem macierzyńskim u kobiety, który wykształca się u kobiet najczęściej kilka lat po osiągnięciu pełnoletności, a także z instynktem tacierzyńskim u mężczyzny o którym wiele osób mówi, że nie istnieje co oczywiście nie jest prawdą – istnieją badania potwierdzające, że instynkt tacierzyński również występuje, jest on jednak mniej widoczny i intensywny niż u kobiet.

Nieważne czy naszym pierwszym dzieckiem będzie chłopiec czy dziewczynka – i tak narodziny potomstwa zawsze są dla jego rodziców ogromnym i bardzo radosnym wydarzeniem. Równie ważnym i radosnym wydarzeniem dla pierwszego dziecka i jego rodziców, jest chrzest święty. Wydarzenie to jest pierwszym i jednym z najważniejszych kroków człowieka w złączeniu się z wiarą katolicką.

Najczęściej chrzest dziecka odbywa się kilka miesięcy po jego narodzinach, chociaż coraz częściej spotykane są chrzty dwu, trzy czy nawet czteroletnich dzieci. Oprócz chrztu w kościele ważne jest też przyjęcie na chrzest, które odbywa się zawsze po ceremonii w kościele. Nie jest to bez wątpienia tania impreza, ponieważ większe przyjęcie może kosztować nas nawet 5 czy 6 tysięcy złotych. Najdroższe jest wynajęcie sali i organizacja obiadu, ciast i tortów. Ciekawym rozwiązaniem mogą też być krówki na chrzest – mleczne-krowki.pl, które na życzenie rodziców mogą być dodatkowo spersonalizowane poprzez dodanie na opakowania imienia ochrzczonego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.