Przyjęcie na chrzest – pamiętaj o krówkach

Będąc świeżo upieczonym małżonkiem marzymy o wielu rzeczach. Każdy po ślubie chce na przykład własne cztery ściany – nieważne czy ma to być małe mieszkanie czy też trochę większy dom. Każdy marzy też o własnym samochodzie, nawet gdyby miał on być niewielki i używany – najważniejsze, że własny.

Jednak możemy się wszyscy zgodzić do tego, że prawie każda młoda para po ślubie marzy przede wszystkim o tym żeby mieć razem swoje pierwsze dziecko. Wiąże się to bardzo mocno z instynktem macierzyńskim u kobiety, który wykształca się u kobiet najczęściej kilka lat po osiągnięciu pełnoletności, a także z instynktem tacierzyńskim u mężczyzny o którym wiele osób mówi, że nie istnieje co oczywiście nie jest prawdą – istnieją badania potwierdzające, że instynkt tacierzyński również występuje, jest on jednak mniej widoczny i intensywny niż u kobiet.

Nieważne czy naszym pierwszym dzieckiem będzie chłopiec czy dziewczynka – i tak narodziny potomstwa zawsze są dla jego rodziców ogromnym i bardzo radosnym wydarzeniem. Równie ważnym i radosnym wydarzeniem dla pierwszego dziecka i jego rodziców, jest chrzest święty. Wydarzenie to jest pierwszym i jednym z najważniejszych kroków człowieka w złączeniu się z wiarą katolicką.

Najczęściej chrzest dziecka odbywa się kilka miesięcy po jego narodzinach, chociaż coraz częściej spotykane są chrzty dwu, trzy czy nawet czteroletnich dzieci. Oprócz chrztu w kościele ważne jest też przyjęcie na chrzest, które odbywa się zawsze po ceremonii w kościele. Nie jest to bez wątpienia tania impreza, ponieważ większe przyjęcie może kosztować nas nawet 5 czy 6 tysięcy złotych. Najdroższe jest wynajęcie sali i organizacja obiadu, ciast i tortów. Ciekawym rozwiązaniem mogą też być krówki na chrzest – mleczne-krowki.pl, które na życzenie rodziców mogą być dodatkowo spersonalizowane poprzez dodanie na opakowania imienia ochrzczonego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *