Zabezpieczanie wykopów – ważna sprawa

W sytuacji, kiedy idziemy sobie ulicą, bądź to na zakupy lub do lekarza, kiedy jesteśmy zabiegani, bo na ten przykład wiele spraw w danym dniu jest do załatwienia, nie myślimy o tym, że może nas coś spotkać niedobrego.

Tymczasem nagle noga może nam polecieć w dół i wypadek gotowy. Co może być przyczyną takiego ewentualnego zdarzenia? Bezmyślność. To jedyne słowo, jakie w takim momencie się człowiekowi nasuwa. Przecież kiedy firma prowadząca prace ziemne na terenie przez który przechodziliśmy zapewniłaby bezpieczeństwo, wówczas takiego problemu by nie było. Zabezpieczanie wykopów , to przecież podstawa. Wiadomą sprawą jest, że budownictwo w dzisiejszych czasach jest dziedziną bardzo kosztowną, jakiekolwiek materiały budowlane są bardzo drogie. Niemniej jednak nie można oszczędzać na bezpieczeństwie. Firma przeprowadzając pracownikom odpowiedzialnym za wyznaczone zadania stanowiskowe szkolenia BHP z pewnością zwróciła uwagę na to, że bezpieczeństwo w tak bardzo ważnej kwestii jest priorytetem. Przykre jest natomiast to, że szkolenia z bezpieczeństwa higieny pracy jedno, a szefowie firm swoje. Z jednej strony mówi się o tym, że dbamy o wszystko co jest związane z powierzonymi zadaniami, a z drugiej cały czas kładziony jest nacisk na oszczędność w materiałach.

Przecież zagrodzenie takiego dołu nie wymaga żadnych skomplikowanych działań. Niestety mimo wielu uwag nadal nie przestrzega się odpowiednich przepisów, które wyraźnie mówią, jak należy realizować tego typu przedsięwzięcia. Dlatego też wypadałoby się zastanowić nad wprowadzeniem odpowiednich ustaw, które pozwalałyby na wyciągnięcie jeszcze większych konsekwencji jeżeli chodzi o typowe prowadzenie prac budowlanych. Zaostrzenie tych przepisów pozwoliłoby na wyeliminowanie bezwzględności oraz znieczulicy w zachowaniu osób zarządzających takimi przedsiębiorstwami, a co za tym idzie prawidłowe prowadzenie działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *